Založení blogu

Možná někdy míváte úvahy, které považujete za originální, či dokonce geniální. Nebo něco umíte, o co byste se rádi podělili s ostatními. Možná navíc uvažujete, že se v budoucnu budete svým koníčkem živit, ale právě teď byste jen chtěli dát vědět ostatním, co umíte a získat názory ostatních či tipy, jak se ještě zdokonalit. V tom všem Vám může být nápomocný blog.

Stránka pro přidání nového příspěvku na stránku

Blog může být zdarma

Chcete-li se stát blogerem, tak k tomu vede velmi snadná cesta. Na internetu najdete řadu možností, kde můžete svůj první blog založit. Pro začátek možná budete chtít zkusit spíše neplacené platformy, abyste zjistili, zda je to směr, kterým se skutečně chcete dát. Pro tyto účely si můžete vybrat některou z platforem, jako jsou webndone.cz, blog.idnes.cz nebo blog.cz. Stačí do vyhledávače zadat váš požadavek na založení blogu zdarma a vybrat si dle vlastních sympatií.

Nemusíte se obávat ani složitého nastavování Vašich stránek. Obvykle je Vám k dispozici několik vzorů, které si můžete velmi jednoduše upravit.

Nevýhodou neplacených platforem je, že Vaše adresa bude zahrnovat i název platformy, a proto bude dlouhá a hůře zapamatovatelná.
Žena s notebookem na klíně

Placené blogy

Pokud chcete svůj blog posunout o stupeň výše, nebo k němu chcete připojit podnikání, pak pro Vás bude lepší cestou zaregistrovat si doménu a zřídit si vlastní hosting. Poté nainstalujte systém WordPress, a ten Vám nabídne šablony pro Váš blog jak placené, tak neplacené.

Když máte svůj blog, tak je na řadě vyladění jeho designu. Pro lepší přehlednost pomáhá, aby byl střídmý co do počtu barev, typů písma a celkové grafiky. Vzhled jednotlivých stránek by měl být konzistentní.

Samotný obsah je pak zcela ve Vaší režii. Ať už ho budete zaplňovat svými výrobky, nápady či myšlenkami, mějte na paměti, co zajímá Vaše cílové publikum. Jak vytvořit svůj web zajímavým nejen z hlediska psaného obsahu, ale i vizuálního. K delšímu psanému textu se hodí používat obrázky, které text oživí. Pokud nemáte k dispozici své vlastní, můžete sáhnout po některé fotobance, která nabízí obrázky mnohdy i zcela zdarma.

Máte-li v úmyslu využívat svůj blog pro podnikání, pomůže Vám, když na něm budete mít praktické články, které se budou týkat přímo Vaší činnosti, nebo budou ukazovat, jak používat Vaše výrobky.

Určitě je se Vám vyplatí podívat se pro inspiraci i na jiné blogy, které jsou tematicky podobné tomu Vašemu, ale nekopírujte je. Blog, který vynikne je obvykle něčím originální a zajímavý pro jeho čtenáře.

Úspěšnost blogu závisí na mnoha faktorech a mnohdy i na štěstí. Vyplatí se však jít tomu štěstí trochu naproti.

CategoriesWww