Vyberte si tu správnou mikrovlnku

Mikrovlnné trouby do českých kuchyní neodmyslitelně patří již nějaký ten pátek a není snad domácnost, ve které by se alespoň jedna nevyskytovala. Současné modely však nefungují už pouze na ohřívání rozličných pokrmů, ale mají daleko širší využití. Mnohé z nich dokonce mohou fungovat i jako náhražka tradiční trouby. Ne vždy však všechny funkce oceníte. Pro to je vhodné při koupi trochu přemýšlet.
otevřená mikrovlnka
–        Základním parametrem, na který byste měli brát hlavní zřetel, je samozřejmě velikost. Mikrovlnné trouby obecně nejsou zas tak velké, aby se pro ně nenašlo místo, ale proč zabírat zbytečně více prostoru, když to není nutné. Pokud potřebujete jen základní mikrovlnku, která bude mít jen několika málo funkcí, úplně si vystačíte s menším typem. Celého krocana v ní asi neupečete, ale alespoň ušetříte místo i peníze.
–        Také je vhodné vybrat si typ dle uložení. Některé modely jsou samostatně stojící, jiné patří mezi vestavěné druhy. Rozdělení je to jednoduché. První typ můžete dát prakticky kamkoliv, druhý bude potřeba vměstnat do kuchyňské linky.
–        Všechny mikrovlnné trouby mají více funkcí, a to i ty nejlevnější. Je nutné vědět, že čím více funkcí, tím vyšší obnos zaplatíte. Nemusíte si tak pořizovat model, který bude umět pomalu i lítat na vesmíru, když to nepotřebujete. Kupte si spotřebič, který bude mít funkce, o kterých víte, že zužitkujete.
ohřívání v mikrovlnce
–        Zapomínat byste neměli ani na spotřebu. I když mikrovlnná trouba není lednice, zvláště typy s mnoha funkcemi mohou být velmi náročné na provoz. Ideální je pořídit si spotřebič, který bude mít na štítku označení A++. Takové jsou energeticky nejméně náročné a jejich používání vás nebude stát žádné horentní sumy. Vždy je něco za něco a ani zde není výjimka. Mikrovlnné trouby označené A++ jsou obvykle dražší než modely, které mají vyšší spotřebu. Obecně však platí, že investice do elektrospotřebiče se skromnější spotřebou se vyplatí v podstatě vždy.