Krása bez otoků, odřenin a modřin

Která z žen by nechtěla být krásná? Alespoň trošičku být krásná – si některá z nás říká. Můžeme se o to přičinit i samy, obzvláště, pokud naše pleť zrovna nesplňuje naše požadavky na krásu. Bohužel se stávají, ať chceme, či nechceme, i nehody.

odřeniny na ruce

Myslíme to dobře. Jsme přepracované, pleť je vystavená stresu, je stažená, bez jiskry. Napadne nás vyjít si do přírody. Jistě chvályhodný počin. Příroda je totiž mocná čarodějka a kdo chce, tomu i pomůže. Stačí hodinka, dvě pobýt v přírodě, proběhnout se, prodýchat volný čas. Načerpat energii. Cítíte, že je vám lépe, chce se vám běžet, ale ouha! Klopýtnete, upadnete a ani nevíte jak, jste na zemi. Celkem se nic neděje, ale až doma zjistíte, že máte nepříjemné dozvuky z pádu ve formě modřin. A nejsou zrovna pěkné a bohužel na viditelných místech. Co s nimi? Opět zavítejte na pomoc k matičce přírodě.

Na poranění jsou výtečné květy sedmikrásky. Kdo má to štěstí, že je může natrhat „živé“, nasbírejte si jich dostatek, neboť odvar ze sedmikrásek napomáhá zbavit se právě modřin a otoků. Kvítka sedmikrásek totiž obsahují saponiny, které mají protizánětlivé účinky a jsou výborným lékem na kožní problémy. Stejně tak dobře pomáhají proti modřinám a podlitinám, protože urychlují vstřebávání krevních podlitin. A vy, které nemáte možnost natrhat si sedmikrásky na louce, nezoufejte, odvar můžete připravit i ze sušených kvítků, které koupíte v bylinkářském obchůdku či v lékárnách.
přírodní kosmetika

Lepší hojení odřenin si můžete pojistit ještě léčivým olejem. A jak na to? Výrobu tohoto oleje zvládnete i v domácích podmínkách. Připravte si třezalku, jitrocel, arniku a 100 ml oleje z pšeničných klíčků. Vše smíchejte dohromady tak, aby bylinky zůstaly ponořené do oleje. Nechte louhovat alespoň dva týdny a poté slijte do tmavé nádoby a uchovávejte v chladu a temnotě. Léčivým olejem si můžete potírat odřeniny a napomůžete tak k rychlejšímu hojení.

CategoriesNákupy