Sportovní událost na každý měsíc – přehled vybraných vrcholných akcí

Leden – Australian Open
První tenisový grandslam sezóny se tradičně odehraje mezi 14. a 27. lednem 2019 v australském Melbourne. Turnaj na tvrdém povrchu bude hostit největší tenisová esa mužské i ženské kategorie. Čeští příznivci se mohou těšit na tradiční ženské opory Kvitovou a Plíškovou a po delší pauze také na vystoupení Tomáše Berdycha.
kalendář ikony
Únor – Jizerská padesátka
Nejen světovým sportem živ je český fanoušek. Čeští patrioti jistě neopomenou tradiční běžkařský závod v Jizerských horách, který je mimochodem také součástí světové série Worldloppet (dálkové běhy). Akce se koná 10. února.
Březen – Halové mistrovství Evropy v atletice
Souboj nejlepších evropských atletů proběhne od 1. do 3. března. Mezi česká želízka v ohni patří například běžec Pavel Maslák.
Duben – Maratony v Bostonu a Londýně
V dubnu zahájí svou sezonu také králové mezi vytrvalci. Významné maratony v americkém Bostonu a anglickém Londýně patří mezi nejznámější a nejprestižnější jak mezi fanoušky, tak samotnými běžci. Proběhnou 15. (Boston) resp. 28. dubna (Londýn)
Květen – MS v ledním hokeji
Jedna z nejsledovanějších akcí u nás proběhne od 10. do 26. května na Slovensku. Hokejové mistrovství světa připoutává české fanoušky k obrazovkám; letos bychom vzhledem k blízkosti hostitelské země podporu národního týmu mohli slyšet i v hledišti.
Červen – finále Ligy mistrů
Hned z kraje června (1. 6.) proběhne pravý fotbalový svátek, finále nejlepší klubové soutěže. Letos se koná v Madridu.
Červenec – Tour de France
„Stará dáma“ se pojede letos již po 106. a postaví před jezdce náročná horská stoupání a i nekonečné roviny. Nejznámější cyklistický etapový závod se pojede od 6. do 28. 7.
běžecké lyžování
Srpen – MS v basketbalu
Čína letos hostí světový šampionát basketbalistů. Ten proběhne na přelomu srpna a září. Hlavními favority turnaje jsou basketbalisté USA.
Září – MS v atletice
Atletický vrchol sezony pod otevřeným nebem letos hostí katarské Dauhá. Nekompromisní výkony těch nejlepších atletů v extrémních podmínkách tohoto státu v Perském zálivu – úžasná podívaná nejen pro fanoušky atletiky.
Říjen – MS v rugby
Na přelomu září a října se utkají rugbyové reprezentace v Japonsku. Stále populárnějšímu sportu i v našich končinách dlouhodobě vládnou „All Blacks“ neboli reprezentanti Nového Zélandu s legendární show v podobě tance haka.
Listopad – Turnaje mistrů a mistryň
Tenisový vrchol sezony přivítá nejúspěšnější letošní tenisty. Zatímco ženy budou bojovat o titul v čínském Šen-čenu, muži tradičně využijí kurtů v Londýně.
Prosinec – MS do 20 let
Poslední měsíc roku bývá na velké sportovní události chudší. Česká republika (Třinec) bude ale hostit MS mladých hokejistů do 20 let. Podaří se českým mladíků protrhnout smolnou sérii bez medaile? To se dozvíme 5. ledna 2020. Turnaj startuje 26. prosince 2019.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

CategoriesMuži