Máme doma kočku

„Maminko, já bych chtěla koťátko“, tak něco takového lze občas zaslechnout v domácnostech s malými dětmi, které nejsou primárně zatížené na kouzla výpočetní techniky a chytrých telefonů. Milovníků zvířat je naštěstí stále na světě dostatek, ovšem pokud se mezi takové lidi řadíte, znamená to pro vás přijmout určitá pravidla.
ležící kotě
Kočky bývaly na vesnicích společníky člověka již odnepaměti. Zvířata dostávala potravu obvykle z přebytků, anebo byla nucena si ji obstarat vlastními silami. Pro kočku to rozhodně nepředstavuje velký problém, dokáže si sama ulovit hlodavce nebo drobné ptáky a nasytit nejen sebe, ale i hladové potomstvo. V našich zeměpisných šířkách si časem kočky navykly i na mléčnou bílkovinu, a ačkoliv tento postup řada odborníků kritizuje, je to u koček podobné, jako s lidmi. Zatímco pro většinu Asiatů je mléko nestravitelné, pro Evropany nepředstavuje vážný problém.
Doba se však mění a domácí mazlíčci se stali součástí komerčního kolotoče. Ten produkuje stovky různých druhů granulí a masových konzerv a vyznat se v té složité spleti informací je častokrát nad naše síly .
hlava kočky

Jak se v tom máme vyznat

Pokud skutečně chcete dopřát vaší kočičce optimální výživu a netýrat ji nevhodným krmivem, zaměřte se na následující fakta:
Kočka je masožravec. Bude se vám to zdát možná směšné, ale na rozdíl od psů, kočky opravdu nejsou schopné spolehlivě využít živin z obilovin. Psům některé obiloviny nevadí a mohou je dostávat v potravě i pravidelně, ale kočky nikoliv. Rozhodně se vyhýbejte levným marketovým značkám, které obsahují obilovin značné množství, tedy pšenici, oves, ječmen nebo žito s obsahem lepku, anebo méně škodlivou bezlepkovou kukuřici nebo rýži.
kočka na zádech
Překvapivé je, že právě reklamou propagované výrobky Frieskies, Whiskas, Kitekat a mnohé další patří k těm nevhodným krmivům. Naopak Acana nebo Orijen, Leonardo, Firstmate jsou špičkou ve svém oboru. Projeví se to ovšem také na ceně, tak byste si měli opravdu rozmyslet, zda svou kočku trápit, anebo jí dopřát opravdové potěšení z jídla, život ve zdraví bez návštěvy veterináře, s kvalitní srstí, bez alergií a zdravotních komplikací.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup