Šetření na dovolené (ne na dovolenou)

Pokud byste se rádi podívali na nová místa a objevovali krásy zahraničí, můžete si samozřejmě objednat let, hotel, stravu a vše ostatní za různé cenové relace a – řekněme – v různorodé kvalitě. Dovolenou si užijete pod stanem i u moře, ale jestli máte představy o parádní dovolené v zahraničí, které se nějak nestřetávají s obsahem Vaší peněženky, není nutné se jich hned vzdávat. Koukněte na možnosti!
https://pixabay.com/cs/hru%C4%8F-pen%C3%ADze-sb%C4%9Br-3077164/
First a Last minute
Rádi si plánujete vše s předstihem? Zkombinujte včasné plánování s výhodnou koupí zájezdu. First minute zájezdy Vám umožní získat příjemnou slevu. Jejich seznam můžete najít na webových stránkách různých cestovních kancelářích. Cena se odvíjí podle kritérií a vzdálenosti, ale zájezd pro jednu osobu do Francie může například stát kolem tisícikoruny. Raději si ale vždy pročtěte přiložené dostupné informace, aby příliš nízká cena nebyla dána nějakým háčkem.
V případě, že jednáte spíše spontánně, je pro Vás výhodnější druhá možnost získat slevu – last minute zájezdy. I ty se dají zajistit do různých koutů světa a nemusí to být vůbec zájezd, o který prostě nikdo nestál. Nejsnazší možnosti ušetřit bychom tedy měli, – – teď jen vybrat destinaci.
fialová krabice
Kudy kam?
Jaká místa patřila v minulých letech k nejnavštěvovanějším? Nemusíme chodit daleko – například Praha se umístila na 20. místě. To ale pro nás nejspíš není vysněná cílová destinace na exotickou dovolenou. Tam spadají hojně navštěvovaná místa v Itálii – Řím či Milán, v Rakousku – hlavně Vídeň, Paříž ve Francii či španělská Barcelona. Toto jsou místa, kam se dá sehnat zájezd na prodloužený víkend pro dva za cenu kolem dvou až tří tisíc. Pokud byste chtěli navštívit taková místa jako Spojené arabské emiráty, musíte počítat s cenou vyšší – pravděpodobně se nijak výrazně nedostanete pod dvacet tisíc. To samé platí například pro Kanárské ostrovy. A čeho si všímat dál?
nápoj na pláži
Strava
V hotelu si většinou můžete vybrat z několika druhů stravování. Co od kterého z nich čekat?

  • Čtvrtpenze – neboli pouze snídaně
  • Polopenze – snídaně + večeře (formy servírování mohou být různé!), nezahrnuje nápoje
  • All-inclusive – snídaně + oběd + večeře, zahrnuje zpravidla veškeré nápoje a bary
  • Ultra all-inclusive – zahrnuje ještě pestřejší sortiment než all-inclusive, není nabízen všude

Druhy se pro větší skupinu (např. rodinu), která objednává a platí zájezd společně, nedají mixovat. Zvažte tedy, který druh se právě Vám nejvíce vyplatí.


CategoriesCestování