Nehtový design provedený v pohodlí domova

Prioritou a zásadou číslo jedna je příprava nehtů. Určitě nikdy nelakovat nehty ihned po úklidu doma či po umytí nádobí apod. Stejně ani tak není vhodné lakovat nehty po koupání, kdy nejsou ještě dostatečně suché. Opatrně i v rámci použití olejíčku ohledně péče o kůži kolem nehtů. Ví se, že kůže kolem nehtového lůžka se má pouze ztlačit a ne stříhat.
sada laků
Pro důkladné odstranění nejen předchozího laku kromě odlakovače, lze použít pro větší efekt citronovou šťávu či bělicí zubní pastu. Stejně tak nemalý význam je v podobě eliminace nerovností, tj. aby povrch nehtu byl hladký. Toho docílíte za použití leštičky na nehty. Po doleštění a opilování nehtů je otřete vlhkou žínkou a nechte zcela uschnout.

Na domácí manikúru si ponechte dostatečný čas. Je třeba si to užít a pojmout jako čas věnovaný sobě a užití si chvíle pohody a zkrášlování. Lakování ve spěchu za pár minut nikdy nepřinese požadovaný efekt. Zde se vyplatí vsadit na čas a trpělivost. Nic neuspěchat.
vylitý lak
Efektivita spočívá i v použití podkladového a rovněž vrchního laku. Podkladový lak plní vyživující funkci, zároveň i díky tomu poté klasický lak lépe přilne. A vrchní lak je poté dokonalou a importantní třešničkou na dortu, neboť to celé zafixuje a podpoří dlouhotrvající efekt laku. V případě použití laku je třeba nanést alespoň dvě vrstvy. Jedna rozhodně nepostačí. Velmi důležitá je i pauza mezi jednotlivými vrstvami lakování. Pokud budete ihned na jednu vrstvu nanášet druhou, nikdy nedojde k efektivnímu výsledku. Pauza z pohledu specialistů by měla být až v desetiminutovém intervalu.

Důležité je ponechání přirozenému uschnutí. Nikdy nefénovat nalakované nehty, ani nedávat do mrazáku na pár sekund v rámci zafixování, atd. Sice to zabere čas, ale výsledek bude rozhodně stát za to!
laky na nehty
Rady co dělat a čeho se naopak vyvarovat

Snad každá z nás to dělá, že před otevřením laku zatřese lahvičkou. Prosím, toto nedělat. Nikdy lakem na nehty netřást před aplikací, neboť tím akorát v laku vznikají nežádoucí bubliny vzduchu, které mají negativní vliv na perfektní nalakování. Při práci doma používejte ochranné rukavice.

Nejvíce negativně ovlivňuje výdrž laku styk s vodou. Ideální je před večerním sprchováním či koupelí nalakované nehty namazat olejem. Vrstva oleje zůstane tak na nehtech a tím je ochrání před vodou.

Správná volba laku na nehty

Zásadní je samozřejmě rozdíl, zda preferujete lesk či mat. Dále pak náleží už na výběru konkrétního laku na nehty a její značky. Nicméně od velmi levného laku nelze skutečně čekat zázraky. Na trhu existuje opravdu rozsáhlá paleta laků na nehty v rámci barev, druhů apod. Velmi oblíbené a účinné jsou laky na nehty mající gelový efekt.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

CategoriesNákupy