Padouši v hlavní roli, aneb filmový trend dnešní doby

Když jste si dříve pustili televizi, ať už film, či seriál, sledovali jste svého oblíbeného hrdinu, a fandili mu v boji se zlem. Každý opovrhoval Popelčinou macechou, fandil Supermanovi, a těšil se, až Columbo znovu chytí padoucha. Dvacáté první století je však dobou převratu, která se nesnaží zlo pouze hanět, ale především pochopit. Proto často můžete sledovat film, či seriál, kde se z postavy záporáka stává hlavní, snad i oblíbený, hrdina. Nejedná se jen o filmy určené dospělému publiku, ale tento trend můžete zaznamenat dokonce i v pohádkách, nebo filmech pro teenagery. Které jsou ty nejslavnější?

karta harley quinn

Zloba – královna černé magie

Pohádku o Šípkové Růžence známe asi všichni. Napadlo vás snad někdy, proč se ji vlastně zlá čarodějnice rozhodla proklet? To se dozvíte v pohádkovém filmu Zloba – královna černé magie, který vypráví tento příběh právě z pohledu samotné černokněžnice, kterou ztvárňuje úchvatná Angelina Jolie. Pohádka ukazuje, že každá mince má dvě strany, a zlo není ničím víc, než pouhou součástí lidské povahy.

Twilight – Stmívání

Kdysi byli upíři považováni za zlá, krev sající monstra, která jsme mohli vidět pouze v hororech. Velký přelom tohoto tématu nastal v seriálu z minulého století, s názvem Buffy přemožitelka upírů, kde jste se mohli setkat hned se dvěma upíry, které jste si ihned oblíbili. I zde však byla jejich prvotní touha a přirozenost sát lidskou krev, a jejich tváře se měnili ve zrůdné grimasy. Opravdovým průlomem se tedy staly knihy, a později i filmy o upírech, které milují především náctiletí, a to právě Stmívání. Zde se seznámíte s rodinkou upírů, kteří nesají lidskou krev, a navíc nevypadají jako monstra, ale jako nadlidsky krásní lidé. A slunce jim neublíží, ale promění je v zářící polobohy. Jedná se o romantický příběh, kde se ne zrovna krásná, nebo zábavná dívka, zamiluje do velmi přitažlivého upíra, a rozhodne se s ním strávit život. Starší generace toto jen těžko pochopí, ale mladí lidé to zkrátka milují.

kreslený upír

Sebevražedný oddíl

Pokud milujete super hrdiny, jistě znáte X-meny, nebo Avengers, tedy skupiny superhrdinů, kteří se pokouší zastavit apokalypsu. Sebevražedný oddíl má podobné téma, až na to, že v tomto filmu namísto hrdinů zastavují apokalypsu superpadouši. Nejoblíběnšjím artiklem celého filmu je zcela jistě nádherná Harley Quinn, přítelkyně slavného záporáka Jokera. O zábavu se zde však postará i Kapitán Bumerang, který miluje jednorožce, Deadshot, nejlepší střelec a oddaný otec, nebo například krokodýlí muž, ze kterého udělala zrůdu právě společnost. Nenechte se zmást, jsou to stále padouši, ale srdce mají na pravém místě.

A dál?

Nezapomínejme však ani na ostatní super padouchy, kteří si získali svoji popularitu v tomto století. Například oblíbený sériový vrah Dexter, sympatický stalker Joe v seriálu You, nebo také Joker.

CategoriesZábava