K čemu slouží čelenka na tenis

Asi není třeba říkat, že tenis je fyzicky poměrně náročný sport. Jedno utkání může trvat i dvě hodiny, a to bez jakékoliv pauzy. Proto je jasné, že profesionální hráči potřebují také kvalitní oblečení. Ač se to totiž může zdát divné, i na něm může záviset úspěch či prohra. Hlavním faktorem je, aby bylo pohodlné a umožňovalo volný pohyb. Zároveň by však nemělo být příliš volné, aby do hry nevstupovat odpor větru. Mělo by také dobře sát pot, neboť i to přispívá ke komfortu hráče. Je tedy jasné, že nároky na něj jsou poměrně vysoké. Avšak navzdory tomu často hráči nosí na kurty i nejrůznější doplňky. To se může zdát divné, avšak i ony mají svůj účel. Typickým příkladem pak je čelenka na tenis. Tu najdeme na hlavách prakticky všech profesionálních hráčů, a z dobrého důvodu.

hraní tenisu

V podstatě se jedná o pásku, ve které je guma. Ta se nasadí na hlavu. Na rozdíl od běžných čelenek je tato poněkud širší. Je také vyrobena z velmi savého materiálu a uzpůsobena tak, aby pevně držela na hlavě, avšak zároveň ji nesvírala příliš pevně a nezpůsobovala svému nositeli nepohodlí.

odpočívající hráčka tenisu

Oblíbena je pak z toho důvodu, že zabraňuje potu, aby stékal do očí. Je totiž jasné, že se během náročného zápasu oba hráči zpotí. A všichni známe ten nepříjemný pocit, když nám pot teče po čele a následně, i přes veškerou snahu našeho obočí, do očí. To rozhodně není něco, co by člověk chtěl. A toto je poměrně dobrý způsob, jak tomu zabránit.

Navíc má ještě i tu výhodu, že brání vlasům, aby nám létaly při pohybu do obličeje a ztěžovaly nám tak výhled. Díky tomu se může člověk může plně soustředit na hru, což samozřejmě značně přispívá k podání nejlepšího možného výkonu. A je jasné, že na velkých turnajích nám jde právě o tohle. Jinak se totiž naše šance na vítězství značně snižují – a to je něco, co rozhodně nikdo z hráčů nechce.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

CategoriesAuto moto