AUDI A4 Avant a A5 Sportback

            K modelu AUDI A3 lze zakoupit dva nové modely A4 Avant a A5 Sportback ve verzi g-tron. Oba modely jsou poháněny bivalentním motorem 2.0 TFSI o výkonu 125 kW což odpovídá 170 k, vycházející ze zážehové jednotky 2.0 TFSI.
 modrá Audi
Pohonná hmota
–        K provozu těchto dvou modelů lze používat stlačený zemní plyn CNG nebo benzín. Obě paliva lze kombinovat ručně nebo automaticky.
–        Velkou výhodou modelů g-tron je nejen větší dojezd, který je až 950 km, z toho až 500 km na CNG, ale hlavně nižší emise.

Spotřeba
–        Dvoulitrový motor g-tron je mimořádně hospodárný s velmi malou spotřebou.
–        A4 Avant g-tron s převodovkou S tronic spotřebuje v kombinovaném režimu pouhých 3,8 kg zemního plynu na 100 km.
–        Při provozu na benzín je to 5,5 litrů na 100 km. Téměř stejnými hodnotami se může pochlubit také model A5 Sportback g-tron s převodovkou S tronic.
 
Výhody vozidel s CNG
–        Pro podnikatele a firmy v České republice je pro jejich firemní vozidla na CNG stanovena nulová sazba silniční daně.
 
Technické parametry
–        Ve spojení s šestistupňovou mechanickou převodovkou zrychlí A5 Sportback g-tron z 0 na 100 km/h za pouhých 8,5 sekundy.
–        Nejvyšší rychlost je 226 km/h.
–        Modely g-tron ujedou v kombinovaném režimu na zemní plyn až 500 kilometrů. Jakmile poklesne tlak v nádrži s CNG na zůstatkové množství plynu, přejde řídící jednotka motoru samočinně na spalování benzínu. Řidič má tak na dojezd dalších cca 450 kilometrů.
–        Velmi odolné a bezpečné nádrže na zemní plyn jsou uloženy pod podlahou v zadní části vozu.
–        Oba modely navzdory nádržím nabízejí plnohodnotný zavazadlový prostor o objemu 415 litrů u A4 a 390 litrů u A5.
přístrojová deska audi
Záruka
–        Oba modely g-tron mají v České republice, jako všechny vozy AUDI, standardně prodlouženou záruku na 4 roky s najetím 120 000 kilometrů za rok.
–        Ještě delší záruku lze pořídit za poplatek.