Možností, jak se zbavit starých, nepotřebných věcí je spousta. Tou asi nejčastější je v dnešní době prodej přes internetové stránky jako Aukro či eBay. Dříve, před růstem internetu, však tento způsob prodeje nebyl možný. Lidé tedy využívali buď inzeráty v novinách a časopisech, nebo služby bazarů a zastaváren. Řekneme si, jaké mají jednotlivé možnosti výhody a nevýhody.uvnitř bazaru.jpg

Přímý prodej přes internet je ze všeho nejjednodušší. Výhodné pro prodávajícího je, že prodej probíhá formou aukce. Je tedy pravděpodobné, že věc prodá za vyšší cenu, zvláště pokud se jedná o nějaký žádaný produkt. Nevýhodou je samozřejmě možnost, že si zákazník koupi na poslední chvíli rozmyslí, a pokud posíláte zboží na dobírku, přijdete tak o své peníze za poštovné. Přesto se jedná v dnešní době o nejrozšířenější možnost, a to především proto, že se inzerát dostane k nejširšímu okruhu lidí a je tedy největší pravděpodobnost prodeje.

Dále tu máme inzerci v novinách a časopisech. Dnes tento způsob poněkud skomírá, a to především proto, že prodej především časopisů klesá. Na druhou stranu je pravda, že otištěním inzerátu v odborném časopise dá větší šanci, že se najde zájemce z řad nadšenců. Je tu ale také fakt, že za inzerci v těchto médiích se platí.náramkové hodinky s hnědým koženým páskem.jpg

Dále tu máme bazary a zastavárny. Může jít buď o běžný typ, kde vám vezmou prakticky jakékoliv zboží, nebo specializované, jako například bazar hodinek Zástava hodinek. Pokud se rozhodnete svou věc prodat takto, peníze dostanete buď okamžitě, nebo až po prodeji. Navíc je zde velká výhoda profesionálního odhadu ceny, a to především u specializovaných typů. Budete tak vědět, že své zboží neprodáváte pod cenou. Zároveň je ale nutno zmínit, že bazary si berou jako platbu za svou službu určité procento z ceny. Dále je faktem, že tato zařízení jsou poměrně málo navštěvována, zvláště v porovnání s ostatními možnostmi. Pokud tedy uzavřete smlouvu, kdy peníze dostanete až poté, co se váš předmět prodá, můžete čekat i velmi dlouho.

Tak, máte vybráno? Je jisté, že pro každého je vhodná jiná možnost a každý prodej je jiný. Proto je třeba napřed vše pečlivě uvážit, než se pro některou z možností rozhodnete. Tak která to vyhrála u vás?

CategoriesSlužby