Účinky kajenského pepře – tohle koření léčí a pomáhá s hubnutím

Kajenský pepř není tak docela pepřem, ale odrůdou chilli papričky, využívá se běžně jako koření, má však blahodárné účinky na lidské zdraví a pomáhá i léčit.

Účinky kajenského pepře – tohle koření léčí a pomáhá s hubnutím

Název svádí myslet si o něm, že jde o odrůdu pepře, nenechte se ale zmýlit. Jde o odrůdu chilli papričky, ty jsou známé pro svůj obsah kapsaicinu a tato látka má mnoho účinků na lidské zdraví. Pokud vám ostřejší jídla nevadí, určitě si kajenský pepř pořiďte i do své spižírny. Přidávat jej můžete do jídel, ale i do nápojů, pravidelným užíváním si navíc hodnotně posílíte zdraví. Na co všechno mají tyhle chilli papričky vliv? Možná budete hodně překvapení.

chili-pepper-red-spicy-drying-39390

Okořeňte si život

Kajenský pepř má jemně štiplavou chuť, jednou špetkou tak svému pokrmu určitě neublížíte, právě naopak. Když si jej budete do jídel přidávat pravidelně, nejenže budete mít šanci konečně zhubnout, posílíte výrazně své zdraví a dokonce můžete zmírnit příznaky některých potíží a onemocnění. Kapsaicin, který je nejdůležitější složkou všech chilli papriček totiž má protizánětlivé účinky, pomáhá s bolestmi hlavy a zmírňuje projevy migrény. Vliv má také na činnost žaludku, pomáhá tedy od nevolností, ulevuje při průjmech a poradí si i s žaludečními vředy. Jde o rychlou pomoc při nachlazení, ulevuje od bolestí v krku a také tiší kašel.

Pokud máte na talíři těžké jídlo, okořeňte si jej právě kajenským pepřem, protože ten podporuje správné trávení a pohyb střev, nebude vám po jídle tolik těžko a také nebudete trpět plynatostí. V případě, že trpíte na alergie a vyrážky, opět uděláte dobře, když jej budete konzumovat. Má totiž i protialergické účinky a napomáhá snižovat projevy alergií. Toto koření navíc ocení i vaše srdce a cévy, pravidelnou konzumací se můžete uchránit vzniku kardiovaskulárních chorob, ulevuje také od obtíží s klouby a to ani zdaleka není všechno.

pexels-photo-4199145

Na hubnutí i detoxikaci organismu

V případě, že se snažíte již dlouho redukovat svou hmotnost a nedaří se vám, určitě jste ještě nezkoušeli hubnout s kajenským pepřem. Ten je ideální jako doplněk při detoxikaci organismu, tělo pročistí a při hubnutí vám pomůže s nastartováním metabolismu, navíc kapsaicin je skvělý pomocník při spalování tuků, které výrazně podporuje. Kromě toho, že jej můžete přidávat do všech svých oblíbených jídel, můžete jej přidávat i do nápojů, pokud vám to nečiní problém. Vhodná je kombinace citronové šťávy, javorového sirupu a právě kajenského pepře. Na tento recept vsází i řada známých osobností, tak proč byste to nemohli vyzkoušet také.

Když si jej dáte již ráno ke snídani, po celý den budete držet své chutě na uzdě. Je prokázáno, že pokud posnídáte tyto chilli papričky, nebude vás během dne přepadat vlčí hlad, sníte toho méně a tak se vám bude také mnohem lépe hubnout. Žijte zdravěji a budete se cítit mnohem lépe.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

CategoriesNákupy