Klasický druh zastřešení

Chcete si vyrobit na zahradě nějakou formu venkovního posezení a rovna přemýšlíte nad tím, jaké zvolit zastřešení? Zkuste pouvažovat o moderní pergole.

Klasický druh zastřešení

Udělat si na zahradě venkovní posezení může být záležitostí několika minut. Někomu prostě stačí vytáhnout pár židlí, nějaký stůl a má vystaráno. Ano, takto to skutečně můžete řešit, ale příliš reprezentativně to tedy nevypadá. Je to možná vhodné řešení na nějaký ty občasné letní obědy, ale jako prostor vhodný k hoštění návštěv se to prostě nehodí. Minimálně byste měli koupit hezký a kvalitní nábytek. Neměli byste to odbýt plastovými židlemi, které jsou jednak nevkusné, jednak vám odletí při prvním silnějším větříku.

Moderní druh pergoly

Nemusíte se bát, že by vás to muselo za všech okolností vyjít kdovíjak draze. V antikvariátech můžete najít spoustu velmi hezkých kousků, které lez použít. Venkovní nábytek se dá sehnat skutečně docela levně. Nábytkem by to však skončit nemělo. Chcete-li si užívat venkovních prostor i ve chvílích, kdy je bezčasí, měli byste uvažovat i nad nějakou formou střechy.

Kterou střechu vybrat?

Chcete-li jo šetřit, pořiďte si plátěný altán, případně nějaké ty slunečníky. Ty nevypadají často vůbec špatně a některé jsou dokonce vhodné i jako provizorní kryt před deštěm, ale dlouhé lijáky nevydrží. Proto je lepší v tomto případě nedržet se co se financí týče zpátky a investovat do pergoly k domu. I tu můžete mít celkem levně, ale nepočítejte s tím, že se vlezete pod třicet tisíc. Alespoň ně v případě, kdy toužíte po alespoň trochu zajímavém designovém kousku. I tak je to docela levná záležitost.

Zakřivená pergola

Materiál

Výše ceny se rovněž odvíjí od použitého materiály. V případě, že vaše volba padne na plastovou konstrukci, ušetříte, ale rozhodně se takovou pergolou nebudete moc chlubit. Navíc po letech se může nekvalitní plast zkroutit. Po všech stránkách lepší je dřevo, které vypadá nejen lépe, ale je rovněž odolnější. Sice je potřeba takové konstrukce ošetřovat, ale ty dvě hodiny, co vás to bude ročně stát, nestojí ani za řeč. Kovové pergoly jsou potom nejodolnější, ale na druhou stranu se příliš nehodí do rustikálního typu zahrad.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

CategoriesNákupy