Kdo vám půjčí?

Je to docela jednoduché. Banky mají spoustu financí a živí se jejich půjčováním a proto velice často bombardují kdekoho svými nabídkami půjček ve snaze získat klienty, na nichž si tímto způsobem něco vydělají. Člověku prostě dají k dispozici něco z oněch peněz, jež se v nich válejí, a následně tyto přijímají zase zpět, zvýšené o dohodnuté úroky.
Ovšem to rozhodně neznamená, že dají peníze jenom tak někomu. I kdyby člověk tisíckrát z různých reklam slyšel, že právě ta a ta banka mu dá půjčku, ve chvíli, kdy se na ni s takovou žádostí obrátí, dost možná pohoří a odejde s nepořízenou. Protože banky sice hotovost půjčují, ale velice bedlivě prověřují, komu.
dlaň s klíčemi
A když si někdo zažádá, prověřují například:
a) výši jeho příjmů
b) věrohodnost, že dotyčný bude mít takové příjmy i později po náležitě dlouhou dobu
c) existenci případných dalších zadlužení
d) existenci záznamů v registrech dlužníků
e) majetkové poměry takového žadatele a jeho rodiny
Případně požadují nějakého toho spoluručitele nebo jinou záruku a podobně.
A když člověk při takovém prověřování neuspěje? Když nesplní náročná kritéria? Pak má prostě smůlu. I kdyby mu v reklamách stokrát tvrdili, že se mu tam peněz dostane, odejde po dlouhém prověřování s nepořízenou. A třeba i se slzami na krajíčku.
A přitom si přiznejme, že . A to ani pro toho právě zmíněného člověka. Jenž sice v bance neuspěl, ale jinde by lehce mohl.
Protože banky nejsou těmi jedinými, kdo u nás peníze půjčují. Je tu přece i celý nebankovní sektor, který se zabývá tímtéž. Tedy poskytováním půjček.
A třeba taková nebankovní hypotéka je něčím, co hravě získá i ten, koho v bance zdvořile nebo třeba i nezdvořile odmítli. Toto může být právě ta možnost, jež dotyčnému neúspěšnému žadateli umožní dostat se hravě k penězům a splnit si s nimi všechny své potřeby a třeba i sny.
Při nebankovní hypotéce není třeba dokládat výši svých příjmů, nikdo se neptá na to, jak chce dotyčný člověk půjčené peníze použít, význam nemusí mít ani nějaký ten záznam v registru dlužníků.
Stačí dát takové nebankoví společnosti do záruky nějakou tu svoji nemovitost a nikoho už skoro nic nezajímá, nikdo se v tom zbytečně nevrtá. Protože ona zastavená nemovitost je garancí, že budou peníze řádně vráceny.
dům a procenta na váze
Protože kdyby člověk nesplácel, o svou nemovitost logicky přijde. Což už je ale jen na jeho vlastním rozhodnutí. A nikoliv na tom, jak rozhodnou nějací bankovní úředníci.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

CategoriesPeníze