Jak se provádí úklid kanceláří

Nejen náš domov potřebuje čas od času uklidit. I na místech, kde pracujeme, se hromadí prach a špína. To platí i v případě, že máme pěknou, dobře vybavenou kancelář. I ta však musí být pravidelně vysmýčena. A dá se říci, že zde na tom záleží ještě více, než doma, neboť zde je nutné, aby působila profesionálním dojmem. Jen tak je možné udělat dojem na zákazníky.

Je samozřejmě jasné, že pracovníci sami úklid kanceláří neprovádí. Od toho tam jsou uklízeči a uklízečky. Ti mohou být buď pracovníci nějaké profesionální úklidové firmy, avšak ještě častěji se jedná především o starší lidi, kteří si chtějí něco přivydělat k důchodu. Na tom samozřejmě není nic špatného, avšak je to skutečně dobrý nápad?

uklid3

K tomu, abychom se rozhodli správně, musíme zvážit několik faktorů. Zatímco je pravda, že najmutí člověka v důchodovém věku jako soukromé osoby vyjde podstatně levněji, musíme vzít v úvahu, že nemusí mít dostatek znalostí a zkušeností, aby vše správně zvládl.

Platí to zejména, pokud máte nábytek či koberec z nějakého neobvyklého, citlivého materiálu. Pracovníci profesionálních úklidových firem totiž vědí, co mohou na který povrch použít a které čistidlo je pro danou situaci nejvhodnější a nejúčinnější.

Navíc musíme vzít v úvahu fakt, že soukromá uklízečka nemusí umýt všechno. Například ji nemusí napadnout, že by měla vyčistit i tohle či tamto, že by měla otřít i desku stolu nebo klávesnici od počítače.

uklid4

Avšak ačkoliv se zdá, že se pracovník, který v dané kanceláři vykonává svou práci, nemusí, co se úklidu týče, o nic starat, není to tak docela pravda. V mnoha profesích se totiž setkáváme s ukládáním citlivých dokumentů o zákaznících případně, mají k dispozici „kulaté razítko“.

Je jasné, že tyto dokumenty a věci by neměly být volně dostupné. I z tohoto důvodu jsou přechovávány v uzamčených skříních či šuplících, do kterých nemá nikdo nepovolaný přístup. A to platí i o uklízečkách. Tyto prostory tedy musí pracovník uklízet sám.

CategoriesSlužby