Čistá a teplá voda bez zbytečných nákladů

Pokud uvažujete o pořízení zahradního bazénu, který se řadí mezi nadzemní, pak před samotnou instalací bude zapotřebí několik nutných úprav. Začíná se samozřejmě úpravou terénu. Je jistě jasné, že na kamenitém podkladě by nám asi dlouho náš bazén nesloužil. Každý odborník na tuto problematiku vám potvrdí, že pro delší životnost i pro větší komfort pro plavce je velkým přínosem instalace geotextilie, která se položí na podklad a vytvoří mezi ním a bazénem vítanou bariéru.

bazén

 • Jak postupovat před instalací bazénu?
  1. Nejprve se odstraní ostré a tvrdé předměty.
  2. Poté se na podklad nasype vrstva jemného písku.
   • Předtím se doporučuje ještě jeho prosátí.
  3. Nakonec se natáhne geotextilie a můžete umístit bazén.

Díky tomu, že je materiál této podložky odolný vůči plísním a bakteriím, máte jistotu, že pod vaším koupalištěm nebují všechny možné nebezpečné organismy, které by mohly svým působením vyvolat i alergické reakce.

Voda nevychladne ani v noci

Čím dál více majitelů bazénů využívá další zajímavý produkt, kterým je bazénová solární krycí plachta.

 • Po celou koupací sezónu můžete tuto plachtu využívat jako ohřívač vody, jehož provoz vás nebude stát skutečně ani korunu.

surf
Jak vybírat vhodnou solární plachtu pro váš bazén? Docela jednoduše. Stačí mít na paměti, že plachta musí ležen na vodní hladině. Jinak nemůže dojít k přenosu tepla ze slunečních paprsků. Výhodu tyto bazénové fólie přinášejí i v nočních hodinách. Je pravda, že se v této době voda neohřívá, ale také nechladne. Solární plachta je schopná udržet bazénovou vodu v téměř stejné teplotě, jaké dosáhla přes den. Plachty jsou samozřejmě vyráběné v tmavých barvách. Nejčastěji se setkáte s modrou a černou variantou.

 • Další kategorií jsou i plachty, které jsou určené k zazimování bazénu. Tyto zazimovací plachty jsou velice odolné a vaše koupaliště dokonale ochrání.

CategoriesNákupy