Čím se liší nové mobilní domy od těch starých

Asi všichni budeme souhlasit s tím, že technologie se vyvíjí neuvěřitelným tempem a tento vývoj postupuje čím dál rychleji. Koho by například ještě před deseti lety napadlo, že se nám telefon, který je v podstatě plně funkční počítač, vejde do kapsy?

starý typ karavanu

Podobný trend sledujeme samozřejmě i v automobilovém průmyslu, kde jsou vyráběny stále lepší a lepší motory, stále dokonalejší a bezpečnější automobily. To víme všichni, koneckonců reklamy v televizi na „dosud nejbezpečnější vůz“ běží prakticky každou chvíli a jen málokoho minuly.

Avšak zde bývají obvykle zobrazeny osobní automobily. Není divu, koneckonců se nejlépe prodávají. V jejich stínu však trochu zůstávají inovace, https://www.mpo.cz/cz/podnikani/dotace-a-podpora-podnikani/oppik-2014-2020/vyzvy-op-pik-2017/inovace—iv–vyzva–230208/ které byly za dobu jejich vývoje provedeny na karavanech, někdy nazývaných také mobilní domy.

Ve své podstatě jde o plně vybavené domácnosti na kolech. Ty první však nevypadaly zdaleka tak, jak je známe dnes. Podobaly se spíše autobusům a disponovaly maximálně skládacími lůžky, která mohla přes den sloužit jako gauč. To byl v podstatě veškerý komfort, tedy pokud si tam majitel nekoupil suché WC.

Nové mobilní domy lavarohouse.cz však nabízejí pohodlí a komfort srovnatelné s klasickým kamenným domem. Najdeme zde elektřinu, ba i tekoucí vodu. Také lůžka jsou mnohem pohodlnější a často snesou srovnání s běžnou postelí. Zdá se tedy, že zde nic nechybí. A je to i pravda, pokud jste člověk, který žije sám.

moderní karavan

Pokud je vás však více, zejména pokud se jedná o rodinu, kde jsou členové různých věkových kategorií, pak narážíme na jednu překážku tohoto způsobu života, a tou je prostor. Ano, dnešní karavany se dají poněkud roztáhnout, avšak stále mluvíme o poměrně omezené ploše, zvlášť ve srovnání s běžným domem. Není tu tedy možnost, že by každý měl svůj prostor, kde by mohl nerušeně dělat, co se mu zlíbí.

Že by to nemusel být takový problém? Co když se například jeden člen rodiny bude večer chtít dívat na televizi, zatímco jiný spát? Co když, například u dětí, bude jedno hlučet a druhé si bude chtít v klidu číst?

Není vše tak růžové, jak se na první pohled zdá, a některé věci nespravíme ani vývojem. To však neznamená, že se o to nebudeme pokoušet!

CategoriesDům a byt