Přepravujte zemědělské plodiny bezpečně

http://finance.idnes.cz/co-vse-se-pocita-do-penze-08n-/viteze.aspx%3Fc%3DA090504_105819_viteze_sev 0cm 8pt“> Sklizeň zemědělských plodin patří k nejnáročnějším fázím zemědělské produkce, protože jsou již plodiny mimo svůj původní zdroj a začínají pomalu ztrácet energii a přirozeným procesem odumírat. Některé z nich vydrží déle, jiné musíte konzumovat nebo zpracovat krátce po sklizni. Co však mají všechny plody společné, je jímání do vhodných nádob.

zelené okurky

Nádoby mohou mít různou podobu a mohou být vyrobené z různých materiálů, ovšem vzhledem k velkému objemu plodin se nejvíc ujaly přepravky či bedny ze dřeva. Dřevo je materiál zdravotně nezávadný a pro ukládání ovoce, zeleniny a dalších výpěstků se využívá mnoho desítek, možná stovek let.

Vývoj moderních technologií a metod zpracování plastů však dospěl do fáze, kdy je možné nabízet na trhu i plastové přepravky schoellerallibert.com. Plast má vůči dřevu celou řadu výhod, pojďme si je vyjmenovat a zdůvodnit, proč je toto řešení lepší:

několik druhů luštěnin

Plast vám nepraskne – bedny ze dřeva, pokud je příliš zatížíte, nevydrží tak silné namáhání a mohou popraskat, nebo se dokonce rozpadnout. Plastové přepravky jsou dimenzovány na větší zátěž, a to i v případě, že jsou vyskládány ve více vrstvách na sobě.

Plastové bedny se nezřítí – u plastových přepravek se počítá se stohováním do sloupců, a proto jsou opatřeny zámky, aby na sebe dobře dosedaly. Tím je zajištěna stabilita celé konstrukce, přepravky se nepohupují a nezřítí se, což je důležité zejména při transportu.

Plast vydrží déle – životnost dřevěných bedýnek je poměrně krátká, u některých se také počítá s tím, že se využijí pouze jednorázově, a pak se vyhodí. Může vám to připadat jako nerentabilní plýtvání materiálem a v zásadě můžete mít v některých případech pravdu.

Dřevo tak dobře nevyčistíte – vyčistit plastový kontejner je snadné, stačí vám k tomu běžné čisticí prostředky a voda z hadice s využitím kartáče či smetáku, ale dřevěnou bedýnku, zašpiněnou od zeminy a od zeleninové šťávy se vám vyčistit nemusí vůbec podařit.

CategoriesNákupy