Když máte 60 minut na únik z místnosti

Hra spočívá v tom, že jste v uzavřeném prostoru s několika dalšími hráči a máte zpravidla hodinu na to, abyste se rozluštěním různých úkolů dostali ven. První hra vznikla v Japonsku a odtud se začala šířit do celého světa. U nás se jich nejvíce nachází v Praze, ale herní místnosti už najdete i ve větších městech po ČR.
 strašidelná chodba
Každá hra má nějaký příběh a odehrává se ve specifickém prostředí – vězeňské cele, psychiatrické léčebně nebo třeba laboratoři. Prostředí bývá velmi autentické a ocitnete se ve zcela jiném světě. Účelem je vytvořit někdy více děsivou a jindy více tajemnou atmosféru díky zvukům a světelnými efektům. Vaším cílem není pouze dostat se z místnosti ve stanoveném časovém limitu, ale vyřešit i určitou zápletku, která je součástí příběhu.
 
Při vstupu do prostoru je potřeba se pořádně rozkoukat a najít první indicie, rozluštit první hádanky a objevit klíče od různých zámků, díky kterým se posouváte ve hře dál a dál. Úkoly bývají logické a pro řešení není nutné mít zvláštní znalosti. Šifry na sebe mohou navazovat, ale nemusí. U některých her je možné řešit více úkolů naráz, může se pak ale stát, že část hráčů není u rozluštění přítomna a snaží se znovu použít již uplatněný předmět. Nevíte-li si s řešením rady, vždy je k dispozici obsluha, která vám poskytne nápovědu. Účelem je, abyste si hru užili a nezůstali v místnosti zavřeni, protože jste několik desítek minut nedokázali pohnout s řešením jedné hádanky. Nebojte se proto si o nápovědu říct. Někdy bývá rozluštění dočista jednoduché a nemusí vás napadnout, protože jste upnuti na nějakou složitou kombinaci indicií. Dobrým vystupňováním napětí bývá objevení další místnosti, protože když už si myslíte, že jste venku, čeká vás rozlušení dalších hlavolamů.
 vězeňská cela
Hra je určena většinou pro 4-6 hráčů. Není omezena věkem ani pohlavím. Čím různorodější bude váš tým, tím zajímavější nápady se budou rojit. Že to nezní moc zábavně? Vyzkoušejte a posuďte sami!

CategoriesZábava