Když je z muže pacient

Život není spravedlivý a rozhodně není férový. Když onemocní žena, nemá moc na výběr. Většinu nemocí přechází, a pokud ulehne, stejně doma zastává domácí práce. V hlavě máme nastavený program, že nás nic nebolí a nemocné být nemůže, prostě si to nesmíme dovolit.
Z mužů se ale stávají pacienti, hekají, polehávají a vyžadují soucit okolí. Mám pro vás několik rad, jak tuto situaci zvládnout, předejít ji a přečkávat se zdravým rozumem a bez hádek.opice v posteli
Mluvte. Je-li vám špatně, není vám dobře. Sdělte to svému okolí. Nemluvnost, zapšklost nikomu nepomůže. Řekněte partnerce. Co vás bolí a jak vám může pomocí. Ženy nejsou šamanky, aby vám to vyčetly z hlavy.
Zajděte si k lékaři. Většina mužů se těmto institucím vyhýbá. Mají panický strach z lékařů. Vzít si prášek je ponížení a často si je už berou pozdě, když se nemoc rozejde naplno.
Udržujte se v kondici. Pohyb je zázračný a léčí. Věnujte se venkovním aktivitám. Choďte co nejvíce pěšky. Otužujte se. Na venkovní aktivity buďte přiměřeně oblečení.
Strava má zelenou. Většina mužů holduje klasické české stravě. Odlehčete si jídelníček a uvidíte, že se to projeví i na vašem zdraví. Nejedí pravidelně. Hlavní příjem jídla je ráno a mnohdy poté až večer, kdy dohání, co přes den nesnědli tím, že plácají jedno přes druhé.
Když už vám ale partner onemocní a ulehne, mějte pochopení. Jsou jako malé děti. Potřebují teplou deku a pohlazení. Uvědomte si, že rýma je pro ně závažná nemoc. Možná nad tím kroutíte hlavou, ale je to tak. Nezesměšňujte je a nezlehčujte situaci. Čím dřív začnete s léčbou, tím dříve se uzdraví a o to vám přece jde. Nechcete ho mít dlouho na gauči a poslouchat nářky.
Pár tipů a rad, jak situaci zvládnout.polévka s knedlíčkem

  • Mějte pochopení
  • Nezesměšňujte
  • Chovejte se jako k malému dítěti, pár dní to zvládnete
  • Nakupte mu vitamíny a doplňky stravy
  • Udělejte mu ovocný salát
  • Vařte mu čaje
  • Navařte mu silný slepičí vývar (domácí)
  • Na smrkání mu dejte látkové pleny, ať nemá odřený nos a pořiďte mu k tomu mazáníJak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

CategoriesMuži