Kde najdeme kované zábradlí

Dnes si již prakticky nedokážeme představit mít balkón či schodiště bez zábradlí. Patří k sobě zcela nerozlučně, jako dveře a klika. My jsme si na to v současné době zvykli tak, že jsme jej pomalu přestali vnímat, i když je používáme dnes a denně.

Proto není divu, že si prakticky ani nevšimneme, kolik nejrůznějších druhů a typů zde je, ať už co do materiálu, ze kterého je vyrobeno, nebo co do tvaru. Zde najdeme jak ty nejobyčejnější druhy, tak takové, které mohou být prohlášena za téměř umělecká díla.

schodiste4

Nejvíce používaným materiálem je ale v současné době kov. A není divu, má obvykle dostatečnou pevnost, aby nás unesl, když se o něj opřeme celou vahou, dá se upravit do nejrůznějších tvarů a pokud je to nutné, například u schodiště, je možné dát na držadlo například plast, který zabrání vzniku statické elektřiny.

Ovšem ne vždy je toto opatření aplikováno. Především ty venkovní bývají holá, a to kvůli neustálému vystavení vnějším vlivům, které by plast či dřevo nemusely příliš zvládat, i když i zde existují výjimky.

To však dává prostor kreativitě. Není tedy divu, že právě ve veřejných prostorách, ať už venkovních či vnitřních, najdeme kované zábradlí. Jedná se o druh, který je vykován do nejrůznějších tvarů. Nejedná se tedy o pouhou tyč, jako naprostá většina ostatních typů. Tento je zdobený. Samozřejmě při tom všem si musí zachovávat svou funkčnost. Proto bývají obvykle zdobeny pouze oba konce. Mezi nimi může být například vlnkování či jiné jemné obrazce, ale nic, co by narušilo jeho funkci.

schodiste3

Je však jasné, že něco takového stojí peníze. A pokud se navíc jedná o ruční výrobek, pak může jít i o skutečně velkou částku. To je také důvodem, proč jej nenajdeme tak často v soukromých rodinných domech.

Samozřejmě i vy si můžete tento typ pořídit. Jen však musíte předem počítat s vynaložením vyšší částky. Otázkou pak je, zda vám to za to skutečně stojí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

CategoriesNákupy